Bridgestone Blizzak LM005 ; Islak Yol Tutuşunda Tüm Ebatlarda A Etiket Değerini Alan İlk Kış Lastiği

Bridgestone Blizzak LM005 ; Islak Yol Tutuşunda Tüm Ebatlarda A Etiket Değerini Alan İlk Kış Lastiği 1

Türkiye lastik sektörünün önde gelen isimlerinden Brisa, yeni Bridgestone Blizzak LM005 modelini ürün gamına ekledi. Avrupalı otomobil kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak düzeyde geliştirilen yeni lastiğin kış mevsiminin değişken hava koşullarında ve karlı, buzlu gibi zorlu zemin şartlarında güvenli ve dengeli bir sürüş sunması hedefleniyor.

Yeni Bridgestone Blizzak LM005 kapsamlı tüketici araştırmaları ve Ar-Ge çalışmaları neticesinde her türlü kış şartında emniyetli ve keyifli sürüş deneyiminin yanında virajlı yollarda maksimum kontrol edilebilirlik ve yönlendirme hassasiyeti sağlıyor. Islak zeminde sürüş ve fren performansı, dayanıklılığı ve kullanım ömrü geliştirilmiş olan yeni model kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir kalite anlayışıyla üretiliyor.

Bridgestone Blizzak LM005 ; Islak Yol Tutuşunda Tüm Ebatlarda A Etiket Değerini Alan İlk Kış Lastiği 2

Bridgestone Blizzak LM005

  • Yeni kış lastiğinde beklentileri karşılayabilmek adına yeni hamur bileşimi ve geliştirilmiş bir lastik sırtı deseni kullanıldı. Tıpkı yazlık kardeşi Turanza T005 modelinde olduğu gibi Nano Pro-tech isimli gelişmiş teknoloji sayesinde yüksek oranda silika içeren hamur karışımı ile ıslak ve karlı zeminde mükemmel performans sağlıyor, tutunma ve çekişi arttırıyor.
  • Lastiğin geliştirilmiş sırt tasarımındaki yanal kılcal kanallar, kar ve buzda daha iyi kavrama, dengeli sürüş ve frenleme sağlıyor. Sırt yüzeyinde bulunan kanallar hem suyun hızlı bir şekilde tahliyesini kolaylaştırıyor hem de karı hapsederek tutunmayı arttırıyor.

Yeni Bridgestone Blizzak LM005, Alman kuruluş TÜV SÜD tarafından rakipleriyle birlikte bağımsız bir testte sınandı. Testin sonucunda kar ve buz üzerinde frenleme, çekiş gibi kriterlerde test edilen en iyi iki üründen biri olma başarısı gösterdi.

Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi tarafından verilen değerlerde ise ıslak yol tutuşunda tüm ebatlarda A notunu alan ilk kış lastiği olmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. TÜV SÜD tarafından yapılan testlerde de ıslak zemin alanında üstün başarı gösteren Bridgestone Blizzak LM005’in almış olduğu A notu böylece tescillenmiş oldu.

Bridgestone Blizzak LM005 ; Islak Yol Tutuşunda Tüm Ebatlarda A Etiket Değerini Alan İlk Kış Lastiği 3

2019 Auto Bild tarafından yapılan ıslak ve karlı zemin frenleme testlerinde 225/45 R17 ebadında 53 rakibi arasından birinci olmayı başarmıştır. Yine 2019 Auto Bild kış lastiği testlerinde ise lastik piyasasının en iyi 20 kış lastiği arasından 225/45 R17 ebadında beşinci olmuştur.

2019 AMS tarafından yapılan crossover ve SUV model araçlar arasında oldukça popüler bir ebat olan 215/55 R17 ölçüsünde rakiplerine üstünlük sağlayarak ikinci olmayı başarmıştır.

Yeni Bridgestone Blizzak LM005, 14 ile 22 inç arasında jant çaplarında üretiliyor. Run Flat teknolojisine sahip DriveGuard versiyonları da belli ebatlarda üretime dahil edilerek her şartta emniyetli sürüşün güvencesi kullanıcılara sunuluyor.