Bridgestone Turanza T005 ; Bridgestone’dan Algıları Değiştirmeyi Hedefleyen Yaz Lastiği

Bridgestone Turanza T005 ; Bridgestone'dan Algıları Değiştirmeyi Hedefleyen Yaz Lastiği 1

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, Avrupalı tüketicilerin beklentisini karşılayacak özelliklere sahip üst segment bir lastik üretmeye karar vererek Turanza T005 modelini piyasaya sürdü.

Bridgestone Turanza T005 ıslak ve kuru zeminde güvenli, kontrollü, konforlu ve uzun ömürlü sürüş yapmayı hedefleyen müşteriler için geliştirilmiş bir yaz lastiği olarak karşımıza çıkıyor. Turanza T001 Evo’nun yerini alan yeni lastik modeli her koşulda güvenli sürüş sunmayı başarıyor.

Geliştirilen son teknolojiyle birlikte ıslak zeminde yüksek kavrama becerisi, düşük yuvarlanma direnciyle yakıt ekonomisi sunabilmesi, suda kızaklamada daha iyi direnç ve arttırılmış kullanım ömrü Turanza T005’in öne çıkan kullanım özellikleri olarak sıralanabilir.

Bridgestone Turanza T005 ; Bridgestone'dan Algıları Değiştirmeyi Hedefleyen Yaz Lastiği 2

Bridgestone Turanza T005

  • Geliştirilmiş silika yapısı ve optimize edilmiş geniş sırt olukları sayesinde daha yüksek suda kızaklama direnci ve ıslak zeminde en yüksek AB etiket değeri olan A notuna sahip üst seviye bir yol tutuş deneyimi.
  • NanoPro-Tech teknolojisi adıyla geliştirilen yeni kauçuk bileşeni sayesinde ıslak ve kuru zeminde önceki modele oranla daha kısa fren mesafesi ve daha iyi yol tutuş sunuyor.
  • Kauçuğun altında kullanılan sıkılaştırılmış polimer ve güçlendirilmiş çelik teller sayesinde kontrol edilebilirlik arttırıldığı gibi yuvarlanma direnci düşürülerek yakıt tasarrufu sağlanıyor.
  • Yenilikçi sırt deseni ve benzersiz bileşimi, hızlı direksiyon tepkisi, düşük aşınma ve sürüş sırasında üstün kararlılık sunduğu gibi araç içindeki ve dışındaki lastik gürültüsünü azaltarak konforlu sürüşler yapmaya imkan tanıyor.
Bridgestone Turanza T005 ; Bridgestone'dan Algıları Değiştirmeyi Hedefleyen Yaz Lastiği 3

Yeni Bridgestone Turanza T005 girmiş olduğu 2020 ADAC SUV yaz lastiği testinde 235/55 R17 ebatta ikinci, 2020 Auto Zeitung yaz lastiği testinde 225/50 R17 ebatta ikinci, 2019 Auto Bild yaz lastiği testinde 225/45 R17 ebatta onuncu, 2019 NAF yaz lastiği testinde 205/55 R16 ebatta yedinci, 2019 ADAC yaz lastiği testinde 185/65 R15 ebatta ise birinci olmuştur.

Bridgestone Turanza T005, 14 ile 21 inç jant çaplarında, 155 ile 315 mm taban genişliğinde ve 30 ile 70 mm yanak yüksekliğinde çeşitli ebatlarda Runflat teknolojisiyle de sunuluyor.

AB etiket değerlerinde ise değişen ebatlara göre ıslak zeminde A – B arası notlar alırken yakıt tüketiminde de değişen ebatlara göre A – E arası notlar alabilmeyi başarıyor. Lastik gürültüsünde ise tercih ettiğiniz boyuta göre 68 – 73 dB arası ses seviyesine sahip bir model olarak raflarda ki yerini alıyor.