Debica Presto HP 2 ; Ekonomik Sınıfın Başarılı Modeli Presto HP Yenilendi

Debica Presto HP 2 ; Ekonomik Sınıfın Başarılı Modeli Presto HP Yenilendi 1

Goodyear bünyesinde üretim faaliyetlerini sürdüren Debica, bütçe açısından ulaşılabilir ve kaliteli ürün anlayışına sahip ekonomik sınıf lastik üretimi yapan başarılı bir marka olarak yeni nesil lastik modeli Debica Presto HP 2’yi duyurdu.

Debica Presto HP 2, daha önce fiyat – performans odaklı modellerin de yer aldığı lastik rehberimiz de ki Presto HP modelinin yerine getirildi. Sessiz, konforlu, güvenli ve uzun ömürlü sürüşü makul bir performans ve fiyatla birleştirmek isteyen otomobil sürücülerinin tercih ettiği ekonomik sınıfta yer alan yeni lastik modeli Presto HP 2, yeni asimetrik sırt deseni, geliştirilmiş ıslak zemin performansı ve kısa fren mesafesi, daha az yuvarlanma gürültüsü ve direnci gibi temel lastik kriterleri konusunda geliştirilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Debica Presto HP 2 ; Ekonomik Sınıfın Başarılı Modeli Presto HP Yenilendi 2

Debica Presto HP 2

  • Presto HP modelinde yer alan simetrik sırt deseninden, yeni asimetrik sırt desenine geçiş yapılarak dinamik manevralar sırasındaki denge arttırıldı ve ıslak zeminde suyun tahliyesi daha etkili hale getirildi.
  • Kauçuk bileşimi geliştirilen yeni modelde lastiğin yola yapışma kabiliyeti güçlendirildi ve yuvarlanma direnci azaltılarak tüketim ekonomisi arttırıldı.
  • İlave edilen yeni kanallar ve lastiğin tabanında yer alan yeni çapraz yönlü kanallar suyun tahliyesini kolaylaştırarak suda kızaklamayı azaltıp ıslak zemin performansını kontrol edilebilirlik ve frenleme konusunda bir adım daha öteye taşıyor.
  • Yeni hamur yapısı ve optimize edilmiş oluklar akustik bir konfor sağlayarak daha sessiz sürüşler yapma imkanı tanıyor.
  • Lastiğin yenilenmiş iç yapısı, havanın lastik içindeki dağılımını daha düzenli hale getirerek kullanım ömrünü yükseltiyor.
Debica Presto HP 2 ; Ekonomik Sınıfın Başarılı Modeli Presto HP Yenilendi 3

Yeni Debica Presto HP 2 lastiği 15 ile 17 inç arasında jant çaplarına, 17 inç jantta sadece 215/60 R17 ebadına sahip, ekonomik sınıf otomobiller için bütçe dostu, kaliteli bir seçenek olarak piyasadaki yerini alıyor. Değişen ebatlara göre AB etiket değerlerinde ise ıslak zeminde B-C, yakıt tüketiminde ise B-E arasında değişen notlara sahip yeni modelin yuvarlanma gürültüsü ise yine boyutlara göre 69 – 72 dB seviyesi arasında değişiyor.