Ekonomik Michelin Lastik: PRIMACY 3

Ekonomik Michelin Lastik: PRIMACY 3 1

Dünya’nın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Fransız Michelin markasının en çok satılan modeli Primacy 3 ü sizin için değerlendirdik.

Michelin 2010’lu yılların ortalarından itibaren çevre dostu ve bütçe dostu lastik girişimlerinde yeni bir boyut ve trend yakalama çalışmalarının sonucu olarak Primacy serisinin son zamanlarda en iyi temsilcilerinden birini üretmeyi başardı.

Primacy 3 üretilirken diğer rakip yaz lastiklerinden farklı olarak yapay kauçuk ile üretilmedi.Onun yerine doğada %50 oranında daha hızlı geri dönüşen materyal olan doğal kauçuk ile üretildi. Bu sayede yola daha daha konforlu ve iyi tutunan Primacy 3 ; ayrıca doğada uzun yıllar geri dönüştürülemez şekilde kalan yapay kauçuktan da arınmış oldu.

Michelin, doğal kauçuk üretebilmek için Dünya’nın bir çok yerinde Kauçuk için gerekli olan bitki örtüsünü üretmek için büyük sit alanları oluştururak çevre hassasiyeti konusunda önder bir rol üstlendi.

Gelelim ülkemizde de çokça kullandığımız Primacy 3 ün karakteristik özelliklerine.. Doğru basınçla kullanıldığında uzun ekonomik ömürlü olması, yola konforlu ve bütçesine göre iyi tutunan lastik klasmanında olması ile ülkemizde sıkça kullanır olmasına katkı sağladı. Neredeyse her ebatta doğal kauçuktan yapıldığı için kolay üretilmesi de her otomobile uyumlu olmasını sağladı.

Islak zeminde kuru zeminde olduğu kadar iyi tutunması yanı sıra, yuvarlanma ses gürültüsü de düşük olması önemli artılarından olan Primacy3 ün en büyük handikapı ise; fazla yükle yüklenen otomobillerde çok hızlı şekilde dişlerini bozması ve deformasyona uğraması olarak göze çarpıyor.

Bilinçli siz okurlarımız için derlediğimiz Primacy 3 hakkındaki düşüncelerimizi okuduktan sonra, Primacy 3 ün handikaplarına karşı bilinçli davranarak fazla yük altında kullanmayarak gerçekten kaliteli bir lastiği uzun süreler kullanabilme şansınız oluyor.