Falken AZENIS FK510 ; Premium Rakiplere Dişli Bir Alternatif !

Falken AZENIS FK510 ; Premium Rakiplere Dişli Bir Alternatif ! 1

Ultra yüksek performanslı lastiklere yönelik artan talebe cevap verebilmek için Falken, gelişmiş ve bütçe dostu lastiği olan Falken AZENIS FK510’u üst düzey yol tutuş ve yüksek performans arayan kullanıcılara hitap eden bir model olması için geliştirdi.

4D Nano Design teknolojisi, moleküler düzeyde yeni yüksek performanslı lastik bileşenlerini optimize ederek aşınmayı azaltıyor, ıslak zeminde ise çekişi arttırıyor.

Yenilikçi bir malzeme ve tasarım anlayışına sahip Falken AZENIS FK510 için markanın üst düzey yetkilileri, düz ve viraj sürüşlerinde mükemmel yol dengesi, yüksek hızla girilen viraj içlerinde çok yüksek kararlılık, hem ıslak hem kuru zeminde daha kısa fren mesafesi ve suda kızaklamaya karşı yüksek direnç ile gelişmiş sürüş dinamikleriyle bu modelin kullanıcılara bekledikleri her şeyi sunabileceğini belirttiler.

Falken AZENIS FK510

Falken AZENIS FK510 ; Premium Rakiplere Dişli Bir Alternatif ! 2
Falken AZENIS FK510
  • Lastiğin üzerinde ki bıçak benzeri ince yivler ( lastik dişleri üzerinde ki ince çizgiler, kesikler ) ıslak zeminde yüksek performans, suda kızaklamaya karşı ise yüksek direnç sağlıyor. Yüksek hacimli, geniş oluklar ve çok sayıda bıçağa benzer yivler ıslak zeminde su tahliyesini daha kolay hale getirerek virajlarda daha dengeli bir sürüşe yardımcı olur.
  • Falken mühendislerinin geliştirdiği yeni teknoloji olan Adaptive Constant Pressure ( ACP ) sayesinde oluşturulan yeni lastik deseni, lastiğin yere bastığı her bölgede tutarlı basınç dağılımı sağlar. Lastiği daha dengeli hale getiren bu özellikle birlikte frenleme performansı, yönlendirme ve kontrol edilebilirlik dengesi artarak sürüş dinamiklerine büyük katkıda bulunuyor.
  • 4D Nano Design teknolojisiyle birlikte uzunlamasına oluklar ve lastiğin yanaklarında ki esneklik, yüksek hızla viraj alırken ve viraj sırasında ani yük değişimlerinde daha dengeli bir tepki vermesini sağlar. Bunun yanında 4D Nano Design teknolojisi yumuşaklığı arttırarak sürüş konforuna katkıda bulunur, fren mesafesini kısaltır, lastiğin aşınma direncini arttırır.
Falken AZENIS FK510 ; Premium Rakiplere Dişli Bir Alternatif ! 3

Falken AZENIS FK510, 2019 yılında Auto Bild tarafından 225/45 R17 ebadında yapılan testte 20 lastik arasından üçüncü olmayı başarmıştır.

2020 ADAC yaz lastiği testlerinde ise 225/40 R18 ebadında 16 lastik arasından sekizinci olmuştur.

2020 Auto Bild ultra yüksek performanslı yaz lastikleri testinde ise 245/35 R19 ve 265/35 R19 gibi iddialı ebatlarda, yine piyasanın en üst seviyesinde yer alan iddialı performans lastikleri karşısında 9 lastik arasından altıncı olmayı başarmıştır.

Falken AZENIS FK510, 17 ile 21 inç arasında jant boyutlarında ve bir çok farklı ebatta ürün yelpazesine sahip bir model. AB etiket değerline göre tüm ebatlarda ıslak zeminde A notunu alırken, yakıt tüketiminde ebada göre C-E arasında değişen notlar aldı. Bununla beraber yine değişen ebatlara göre 69 – 71 dB arası ses seviyesiyle lastik gürültüsü konusunda çok iddialı bir model olduğunu kanıtlıyor.