Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ; Uygun Fiyata Yüksek Performanslı Premium Sürüş Deneyimi

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ; Uygun Fiyata Yüksek Performanslı Premium Sürüş Deneyimi 1

Amerikan asıllı üretici Goodyear’ın üst düzey sürüş performansı ve Premium lastik deneyimi arayan müşterileri için geliştirdiği yeni yaz lastiği Eagle F1 Asymmetric 5 geçtiğimiz süreçte piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Bu yeni modeli rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, maksimum performanslı sürüş deneyimini Premium rakiplerine kıyasla uygun fiyatla birleştirebiliyor olması.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, hem ıslak hem kuru zeminde en yüksek çekiş gücünü ve kontrol edilebilirliği, kabul edilebilir bir sürüş konforu ve lastik ömrüyle birleştirebilmek amacıyla üretilmiş ultra yüksek performanslı yaz lastikleri segmentinde yer alıyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 modelinin yerini alan Eagle F1 Asymmetric 5, çok yönlü bir yaz lastiği olarak sürüş konforu ve yol gürültüsünden ödün vermeden ıslak zeminde frenleme ve kuru zeminde yüksek bir yol tutuş limiti sağlıyor. Yönlendirme hassasiyeti ve kontrol edilebilirliği selefine göre oldukça geliştirilmiş yeni model, kompakt c segment ve spor otomobil sınıfı dahil oldukça geniş bir model yelpazesine hitap etmesi hedeflenerek üretildi.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ; Uygun Fiyata Yüksek Performanslı Premium Sürüş Deneyimi 2

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

  • Hem kuru hem ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu, yumuşak ve sessiz bir sürüşle birleştirirken özellikle ıslak zeminde olağanüstü bir çekiş gücü sunuyor.
  • Frenleme sırasında temas alanını genişleten Active Braking Technology sayesinde hem ıslak hem kuru zeminde selefi Eagle F1 Asymmetric 3’e göre %4 daha kısa fren mesafesi sağlıyor.
  • Power Cushion Technology ile virajlarda ve ani yönlendirmelerde yanal kuvvetler arttıkça sırt desenindeki esnekliğin azaltılarak daha hassas dönüş ve yüksek kavrama becerisiyle daha direkt bir hızlanma performansı elde ediliyor. Direksiyon üzerindeki geri bildirimi ve sürücüyle iletişimi arttırılıyor.
  • Sound Comfort teknolojisi sayesinde araç içi gürültü seviyesini %50’ye yakın bir oranla düşürebiliyor.
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ; Uygun Fiyata Yüksek Performanslı Premium Sürüş Deneyimi 3

Tüm bu üst düzey teknolojilerin getirdiği hassas sürüş deneyimini Premium rakiplerine oranla daha uygun fiyatla sunabilen Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, 17 ile 22 inç arası jant çaplarında, 205 – 315 mm arası taban genişliğinde ve 25 – 60 mm arası yanak yüksekliğinde geniş bir ebat yelpazesi sunabiliyor.

AB etiket değerlerinde ise değişen ebatlara göre ıslak zeminde A – B, yakıt tüketiminde A – E arasında değişen notlar alıyor. Yuvarlanma gürültüsünde ise yine değişen ebatlara bağlı olarak 69 – 73 dB ses seviyesine sahip.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 girmiş olduğu bazı testlerde ; 2020 ADAC 225/40 R18 ebatta üçüncü, 2020 Auto Bild 245/45 R18 ebatta birinci, 2019 Auto Bild 225/45 R17 ebatta ikinci olmayı başardı.