Goodyear Eagle F1 SuperSport; Goodyear’ın Ultra Yüksek Performanslı Lastik Ailesinin Yeni Üyesi !

Goodyear Eagle F1 SuperSport; Goodyear'ın Ultra Yüksek Performanslı Lastik Ailesinin Yeni Üyesi ! 1

Goodyear, geçtiğimiz süreçte yeni ultra yüksek performanslı, yol ve pist odaklı lastik ailesi olan SuperSport serisini tanıttı. Performanslı sürüş bekleyen kullanıcılar için dizayn edilen yeni lastikler ; ultra yüksek performanslı ve günlük kullanıma da uygun Eagle F1 SuperSport, pist odaklı Eagle F1 SuperSport R ve bazı çok yüksek performanslı otomobiller için özel olarak üretilecek olan pist odaklı Eagle F1 SuperSport RS şeklinde sıralanabilir.

Amerikan asıllı ünlü üreticinin hiç kuşkusuz kullanıcılar tarafından en çok merak edilecek modeli, hem yüksek performanslı sürüşü hem de günlük kullanıma da uygunluğu ile Eagle F1 SuperSport olacaktır.

Eagle F1 SuperSport, Goodyear cephesinde başarılı bir lastik olan, konforlu ve performanslı sürüşü birleştirmek amacıyla üretilen Eagle F1 Asymmetric 5 modelinin üstünde, direkt olarak günlük kullanıma da uygun ultra yüksek performanslı sürüş sunabilen bir lastik olarak konumlandırılıyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport

Goodyear’ın yarış deneyimlerinden faydalanılarak üretilen Eagle F1 SuperSport, üstün kavrama ve yol tutuşu sağlamayı hedefliyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport; Goodyear'ın Ultra Yüksek Performanslı Lastik Ailesinin Yeni Üyesi ! 2
Goodyear Eagle F1 SuperSport
  • Power Shoulder Technology sayesinde lastiğin omzunda kullanılan kapalı dış desen, viraj dönerken yük aktarımları sırasında kontrol sağlarken, sert sırt dişleri ile hızlı tepki veren yön değişiklikleri sağlanabiliyor.
  • HighForce Construction Technology isimli süper sert yan duvar tasarımı, geliştirilmiş yol tutuşu sürüş konforundan ödün vermeden gerçekleştirebiliyor.
  • Dual Plus Technology sayesinde hem ıslak hem kuru yollarda viraj çıkış hızını ve tepkisini güvenli şekilde arttırırken, olağanüstü bir ıslak zemin frenlemesi ve yol tutuş performansı kazandırıyor.
  • Powerline Cover Technology ile yüksek hızlarda bile lastik izini koruyarak kararlılığı arttırdığı gibi sırt deformasyonunun da önüne geçiyor.

2020 Sport Auto tarafından yapılan testte 245/35 R19 lastik ebadında içlerinde yüksek performanslı, ultra yüksek peformanslı ve pist odaklı 5 üst düzey lastik arasından ikinci olmayı başarmıştır.

2020 Auto Bild tarafından yapılan yüksek performanslı lastikler testinde 245/35 R19 ve 265/35 R19 ebatlarında 9 lastik arasından üçüncü olmuştur.

2019 Tyre Reviews eşliğinde yapılmış yüksek performanslı lastik testinde ise 245/35 R19 ve 265/35 R19 ebatlarında 8 lastik arasından birinci seçilmiştir.

Goodyear Eagle F1 SuperSport, 18 ile 21 inç jant ebatlarında, 205-305 mm lastik genişliğinde ve 30 ile 45 mm arasında değişen yanak yüksekliği ile yüksek performanslı sürüşü günlük kullanımla birleştirmek isteyen tüketicileri bekliyor olacak.