Goodyear UltraGrip Performance+ ; Goodyear’ın Kış Lastiği Ailesinin Yeni Üst Seviye Modeli

Goodyear UltraGrip Performance+ ; Goodyear'ın Kış Lastiği Ailesinin Yeni Üst Seviye Modeli 1

Günümüzde yüksek performanslı lastik çeşitleri artık yaz, kış, dört mevsim fark etmeksizin bütün mevsim şartlarına uygun şekillerde karşımıza çıkmaya başladı. Goodyear da bu üretim anlayışından geri durmayarak kış şartlarında dahi güçlü ve sportif sürüş sunabilen UltraGrip Performance+ modelini duyurdu.

Goodyear UltraGrip Performance+ kış şartlarında dahi yüksek performanslı otomobiller veya yüksek performanslı sürüş beklentisi içinde olan kullanıcılar için ıslak, kuru ve karlı zemin özellikleri geliştirilmiş bir sportif kış lastiğidir.

Goodyear UltraGrip Performance+ geliştirilmiş ıslak ve kuru zemin performansı, güvenli ve etkili frenleme mesafesi sunuyor olması, karlı ve buzlu zeminde güçlü çekişe sahip olmasının yanında dinamik yol tutuşla ve yönlendirme tepkisiyle hem zorlu kış şartlarında sizi yarı yolda bırakmıyor hem de sportif sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Goodyear UltraGrip Performance+

Goodyear UltraGrip Performance+ ; Goodyear'ın Kış Lastiği Ailesinin Yeni Üst Seviye Modeli 2
Goodyear UltraGrip Performance+
  • Lastiğin zemin üzerinde ki şekil bozukluklarından daha az etkilenmesini sağlayan ve iç kısmında hasar meydana gelme ihtimalini azaltan yeni bir hamur ve reçine yapısından oluşan Traction Protect Technology isimli yeni bir özelliğe sahip. Bu sayede lastiğin zorlu zeminlerde kavrama ve çekiş kabiliyeti artıyor.
  • Winter Grip Technology ile lastik sırt bölgesi yeni bir hamur bileşiminden oluşuyor. Bu sayede sıcaklıklar 7 santigrat derecenin altına düşse bile lastik daha fazla esneklik kazanarak hem karda hem buzda çekiş kabiliyeti üst seviyeye çıkıyor.

Goodyear UltraGrip Performance+ ; Goodyear'ın Kış Lastiği Ailesinin Yeni Üst Seviye Modeli 3

Yeni Goodyear UltraGrip Performance+ girmiş olduğu AMS SUV ( 215/55 R17), Auto Express ( 225/45 R17 ), Auto Bild ( 255/35 R19 ) testlerinin hepsinde birinciliği kimseye kaptırmadı.

2019 Auto Bild ıslak ve karlı zemin frenleme testlerinde ise 225/45 R17 ebadında 53 lastik arasından ikinci olmayı başardı.

2019 Auto Bild tarafından yapılan testte lastik piyasasının en iyi 20 kış lastiği arasından 225/45 R17 ebadında yine ikinci olmuştur.