Goodyear Vector 4Seasons Gen – 3 ; Goodyear, Başarılı Dört Mevsim Lastik Serisinin Yeni Modelini Tanıttı !

Goodyear Vector 4Seasons Gen - 3 ; Goodyear, Başarılı Dört Mevsim Lastik Serisinin Yeni Modelini Tanıttı ! 1

1990’lı yıllarda ve 2000’lerin başında dört mevsim lastiklerin yer yer kullanım oranlarının arttığı gözleniyordu. Fakat o günkü teknoloji gereği yeteri kadar verim alınamayan dört mevsim lastikler bir nevi rafa kaldırılmıştı. Son birkaç yıl içinde lastik teknolojisinin de gelişmesinin etkisiyle dört mevsim lastikler tozlu raflardan indirilmeye ve kullanıcılar tarafından tekrar tercih edilmeye başlandı.

Dört mevsim lastik dendiğinde akla gelen önemli üreticilerden biri de şüphesiz Goodyear markasıdır. Vector 4Seasons Gen – 2 modeliyle yakaladıkları başarılı grafiği şimdi Vector 4Seasons Gen – 3 modelini tanıtarak sürdürmeyi planlıyorlar.

Yeni Goodyear Vector 4Seasons Gen – 3, karda daha iyi kavrama, kuru zeminde daha kısa fren mesafesi ve kuru zeminde arttırılmış kontrol edilebilirlik seviyesi, lastiğin kullanım ömrü boyunca başarılı suda kızaklama direnci özellikleri ön plana çıkan bir model olarak tanıtıldı.

Goodyear Vector 4Seasons Gen – 3

Goodyear Vector 4Seasons Gen - 3 ; Goodyear, Başarılı Dört Mevsim Lastik Serisinin Yeni Modelini Tanıttı ! 2
Goodyear Vector 4Seasons Gen – 3
  • Lastik sırtındaki çok sayıda kılcal kanal sayesinde karlı zeminde çok daha iyi kavrama.
  • Kuru zeminde geliştirilmiş yol tutuş ve daha kısa frenleme performansının yanında güçlü omuz blokları sayesinde manevralara sırasında lastiğin daha az deformasyona uğraması.
  • Lastiğin üzerindeki oluklar kullanım arttıkça kendini geliştirerek su dağılımını hep dengeli tutuyor. Böylece lastiğin kullanım ömrü boyunca suda kızaklama direnci üst seviyede kalıyor. Yerini aldığı selefine göre %20 daha yüksek suda kızaklama direnci sağlıyor.
  • Optimize edilmiş lastik sırt deseni, yerini aldığı modelle simetrisini ve yönünü korumasına rağmen, bazı değişikliklere uğradı. Bu değişiklikler sayesinde su, kar ve hafif çamurun daha verimli tahliyesi söz konusu.

Goodyear Vector 4Seasons Gen – 3 ile birlikte dört mevsim lastik piyasasının hareketleneceği ve rakiplerine gözdağı vereceği muhakkak. Geliştirilmiş karlı zemin kavraması, sağlamlaştırılmış omuz blokları sayesinde daha uzun kullanım ömrü sunması, her zeminde ileri seviye yol tutuş ve frenleme performansı Vector 4Seasons Gen – 3 modelini dört mevsim lastik tercihlerinizde kısa listeye almanız için yeterli sebepler olarak görülebilir.