Hankook, Gen3 Formula E’nin yeni lastik sponsoru oldu:

Hankook, Gen3 Formula E'nin yeni lastik sponsoru oldu: 1

Köklü Güney Kore markalarından olan Hankook; geleceğin süper spor yarışlarında gittikçe söz sahibi olan Formula E ye lastik tedarikçisi oldu.

Hankook’un tedarikçi olmasıyla ilgili olan karar, FIA Dünya Motor Sporları Konseyi tarafından yapılan toplantı ile kararlaştırıldı.

Hankook’un bu ilk spor organizasyonlarına tedarikçi olduğu durum değil.Bundan önce de 2011 yılında DTM’e ve 2019’da da W series’e lastik tedarikçisi olarak sponsor olan marka; bu konudaki tecrübelerini Formula E ile daha da ilerletmek istiyor.

Hankook, Formula E için hem ıslak hem de kuru zeminde iyi tutuş sergileyen bir lastik üzerinde yoğunlaşacağını bildirdi.Bildiğiniz üzere otomobil sektöründe, otomobillerimize kadar indirgenen teknolojilerin ar-geleri süper spor yarışlarındaki gelişmelerden gelmektedir.Lastik konusunda da markaların çalışmaları sürdükçe daha uzun ömürlü, daha konforlu, daha iyi yol tutan lastiklere doğru bir ilerici mühendislik devam ediyor.

Hankook, Gen3 Formula E'nin yeni lastik sponsoru oldu: 2

Hankook markası’da otomobil yarışlarında yerini alarak daha iyi lastik yapma konusunda paha biçilemez yenilikleri deneme fırsatı buluyor.Ardından diğer lastik markaları gibi bunları yol lastiklerine adapte edip daha iyi lastiklerle müşterilerini buluşturuyor.

Hankook markası hakkında ufak anektodlarımız:

1-)1941 yılında Chosun Tire Company adıyla Güney Kore’de kurulmuştur.

2-)Lastik yanında jant,fren balatası,akü de üreten marka otomobil sektöründe önemli bir yere sahip.

3-Hankook ismini 1968 yılında alan markanın Korece anlamı; Kore’dir.