İlk Versiyonu 2009 Yılında Çıkan Lastik Piyasasının Köklü Modellerinden Pirelli Cinturato P7 Güncellendi

İlk Versiyonu 2009 Yılında Çıkan Lastik Piyasasının Köklü Modellerinden Pirelli Cinturato P7 Güncellendi 1

Birçok Premium otomobil üreticisinin orijinal ekipmanlığını yapan Pirelli, uzun yıllardır piyasada var olan köklü modellerinden Cinturato P7’nin geliştirilmiş modeli Cinturato P7 ( P7C2 ) modelini tanıttı.

Yeni Pirelli Cinturato P7, sürücülere ıslak yolda daha güvenli ve gelişmiş performans, daha uzun kullanım ömrü ve daha düşük yuvarlanma direnci neticesinde yakıt ekonomisi sunmak üzerine dizayn edilmiş bir model.

Crossover dahil birçok segmentte kullanılabilecek olan yeni Pirelli Cinturato P7’nin yenilenmiş sırt deseni, geliştirilmiş karkas ve hamur yapısı ile güvenli, verimli, uzun ömürlü ve performanslı bir sürüşün kapılarını açıyor. 2009 yılında çıkan ilk nesil Cinturato P7’ye göre temel farkları ; daha düşük yakıt tüketimi, daha kısa fren mesafesi, daha az lastik gürültüsü, ıslak zeminde daha iyi kavrama ve virajlarda daha iyi kontrol edilebilirlikle birlikte otomobilin her daim sürücüyle iletişimde kalmasını sağlayarak güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmak.

İlk Versiyonu 2009 Yılında Çıkan Lastik Piyasasının Köklü Modellerinden Pirelli Cinturato P7 Güncellendi 2

Pirelli Cinturato P7 ( P7C2 )

  • Lastiğin sırt bölgesinde, daha iyi yuvarlanma direnciyle yakıt tüketimi verimliliği ve düzenli aşınmayla daha uzun kullanım ömrü sağlayan yeni düz profil.
  • Yeni ve geliştirilmiş kanal yapısı sayesinde daha iyi suda kızaklama performansı ve daha kısa fren mesafesi sunuluyor.
  • Çeşitli otomobil üreticilerinin görüşleri alınarak beklentilerine en iyi cevap verecek şekilde üretilen modelde kullanılan yeni sırt deseni çekişi güçlendirerek lastiğin temas ettiği yüzeyde daha iyi bir tutunma sağlıyor.
  • Yeni sırt deseninde kullanılan gelişmiş akustik ses teknolojisi sayesinde daha az yol gürültüsü ve daha konforlu sürüş elde ediliyor.
  • Hamur bileşeninde yapılan bir takım teknolojik yeniliklerle birlikte ıslak zemin performansı sürücülerin beklentilerini karşılayacak noktaya getiriliyor.
İlk Versiyonu 2009 Yılında Çıkan Lastik Piyasasının Köklü Modellerinden Pirelli Cinturato P7 Güncellendi 3

Yeni Pirelli Cinturato P7 ( P7C2 ) 16 ile 19 inç arasında jant çaplarına, 40 çeşitten fazla boyutla ve belli ebatlarda dilerseniz run flat teknolojisiyle sahip olabileceğiniz şekilde piyasada yerini alıyor. AB etiket değerlerinde ise değişen lastik ebatlarına göre ıslak zeminde A – B, yakıt tüketiminde ise A – C arasında değişen notlar elde etmektedir. Lastik gürültüsünde ise yine değişen ebatlara göre desibel cinsinden 68 – 72 arasında değerler alabilmeyi başarmıştır.