Laufenn S FIT EQ+ ; Hankook’tan Avrupalı Tüketiciye Uygun Fiyatlı Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği

Laufenn S FIT EQ+ ; Hankook'tan Avrupalı Tüketiciye Uygun Fiyatlı Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği 1

Birinci sınıf lastik üreticilerinden Hankook, Avrupalı müşterilerin performans ve bütçe beklentisini karşılaması amacıyla öncelikle, sedan ve SUV araçlara yönelik Laufenn adı altında yepyeni teknolojiye sahip lastiklerin üretimine başladı.

Gelişmiş teknolojilerin kullanılarak üretildiği son lastik modeli ise ultra yüksek performanslı yaz lastiği Laufenn S FIT EQ+ oldu. Yerini aldığı S FIT EQ modeline göre çok daha dengeli bir lastik olarak lanse edilen yeni model, tüketicilerin hem performans hem de bütçe beklentisine cevap verebilecek bir yaz lastiği gibi gözüküyor. 15 ile 20 inç gibi geniş jant ebadı yelpazesine sahip ultra yüksek performanslı modelin azaltılmış suda kızaklama perfomansı, ıslak zemin fren mesafesi ve kuru zeminde sportif yol tutuş ile kontrol edilebilirlik öne çıkan temel özellikleri olarak sıralanabilir.

LAUFENN S FIT EQ+

Laufenn S FIT EQ+ ; Hankook'tan Avrupalı Tüketiciye Uygun Fiyatlı Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği 2
Laufenn S FIT EQ+
  • Gelişmiş su tahliye bloğu tasarımı, üç boyutlu simülasyonlar eşliğinde geliştirilerek ıslak zeminde etkili frenleme performansı elde edilmiştir. Bununla birlikte yeni kılcal kanal tasarımı da su tahliyesinin yardımında önemli rol oynamaktadır.
  •  Dengeli karkas yapısı sayesinde hem düz gidiş kararlılığı hem de yol tutuş tepkileri artan modelde gürültü ve titreşim azaltılarak, keyifli bir sürüşe olanak tanır.
  • Optimize edilmiş lastik deseni, ağırlığı lastik zemin temas alanına eşit dağıtarak düzensiz aşınmanın önüne geçerek daha uzun ömürlü bir kullanım elde etmeye olanak tanırken yakıt verimliliğine de katkıda bulunuyor.

Yeni Laufenn S FIT EQ+, 2020 yılında Auto Bild tarafından yapılan 245/45 R18 ebadında ki yaz lastiği testinde 20 yüksek performanslı rakibi arasından 13.olmayı başarmıştır.

Yine 2020 yılında Auto Bild tarafından yapılan ıslak ve kuru zeminde frenleme testinde  245/45 R18 ebadında 50 rakibi arasından 14.olmayı başararak fiyat – performans noktasında tüketicilerin yüzünü güldürecek bir model olacağını bizlere gösteriyor.