Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ; Performansın Zirvesi

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ; Performansın Zirvesi 1

Yüksek performanslı sürüş lastikleri üretiminde zirveyi temsil eden markalardan Michelin, sürücüyle etkileşimi yüksek, pist sürüşü odaklı başarılı lastik modellerinden Pilot Sport Cup 2 Connect’i tanıtarak beklentileri bir adım daha öteye taşımayı başardı.

Yenilenen Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, selefi Pilot Sport Cup 2’ye göre daha yüksek sürüş keyfi, pistte iki kata kadar daha fazla tur sayısı ve çok daha kısa tur süresi sunmayı başaran üst düzey bir yarış lastiği olarak üretildi.

Orijinal ekipman olarak ilk kez BMW M2 CS modelinde kullanılan Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect 180’den fazla araç modeline uygun, yenilenmiş hamur bileşimiyle ve Michelin’in üstün son teknoloji donanımlarıyla harmanlanmış yapısıyla sürücüleri heyecanlandırmayı başarıyor.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ; Performansın Zirvesi 2

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect

  • Bir önceki nesline göre 10 turdan sonra 7,29 saniye daha hızlı tur süresini etkileşimi yüksek sürüş kabiliyetiyle ve direksiyon hassasiyetiyle birlikte sunabiliyor.
  • Michelin Track Connect özelliği daha önce Pilot Sport Cup 2’de de sunulan ama ilk defa geniş tüketici kitlelerine hitap edebilecek seviyede geliştirilen bu teknoloji sayesinde lastiğin içine yerleştirilen bazı sensörler ve akıllı telefon için dizayn edilmiş, sensörler ile senkronize çalışabilen bir uygulama ile lastiğin anlık değerleri sürücüye aktarılabiliyor. Bu yolla lastik basıncı, sıcaklığı ve denge optimizasyonu sağlanabiliyor.
  • Hem yüksek sürüş keyfini hem de verimliliği birleştirebilmek amacıyla yenilenen yapısında iki kat polyester, iki kat çelik ve bir kat poliamid kullanılıyor.
  • Dynamic Response teknolojisiyle lastiğin sırtının alt bölgesine aramid ve naylon hibrit katlardan oluşan malzemeler eklenmiştir. Daha önce kullanılan aramid ve naylon çelik katlara göre 5 kat daha dayanıklı olan bu hibrit malzeme ile yük altında yüksek sürüş hakimiyeti sağlanabiliyor. Bu geliştirmeler daha yüksek viraj hızları ve daha dengeli sürüşe olanak tanıyor.
  • Bi-Compound Technology 2.0 ile lastiğin asimetrik ve yönsüz sırt deseninin iç ve dış tarafında iki farklı kauçuk malzeme kullanılıyor. Dış tarafında kullanılan yüksek moleküler zincir yapılı elastomer kauçuk bileşiği kuru zeminde viraj alırken maksimum kavrama, hassasiyet ve kontrol sağlıyor. Lastiğin iç tarafında da kullanılan benzer elastomer kauçuk bileşiği daha iyi yuvarlanma direnci sağladığı gibi ıslak zeminde yol tutuşu optimum seviyeye çıkarıyor.
  • Track Longevity Technology 2.0 sayesinde lastiğin dış kenarlarında daha yavaş aşınma, optimum dayanıklılık ve pist ömrü sunuyor.
Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect ; Performansın Zirvesi 3

Tüm bu teknolojik geliştirmelerin ardından Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, 10 turluk bir pist deneyimi sonrasında tur süresini 7,29 saniye geliştirebilmeyi başarıyor. Yeni başlayanların ve tur sürelerini geliştirmeyi hedefleyen deneyimli sürücülerin performanslı sürüş beklentilerine uygun olarak son teknolojiyle donatılan etkileyici lastik modeli 17 ile 21 inç jant çaplarında ve 41 farklı boyutta tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

AB etiket değerlerinde değişen ebatlara göre ıslak zeminde C – E ve yakıt tüketiminde de C – E arasında değişen notlar alıyor. Yine farklı ebatlara göre lastik gürültüsü 70-74 dB ses seviyesi arasında değişiyor.