Nokian PowerProof; Finlandiyalı Lastik Üreticisinin Yeni Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği!

Nokian PowerProof; Finlandiyalı Lastik Üreticisinin Yeni Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği! 1

Finlandiya asıllı lastik üreticisi Nokian Tyres, kış lastikleri konusunda ki başarısını yaz lastiklerine de taşımaya karar vererek ailenin en yeni üyesi olan ultra yüksek performanslı yaz lastiği Nokian PowerProof modelini tanıttı.

Yeni Nokian PowerProof yaz lastiği, keyifli ve güvenli sürüşü oldukça ileri düzeyde bir yol tutuşla birleştirmeyi başardı. Dengeli ve hisli direksiyon hakimiyeti sayesinde yüksek hızlarda, ani şerit değiştirme manevralarında ve panik frende sürücüsüne oldukça güven veriyor. Yüksek hızlarda dengeli direksiyon tepkileri, çok iyi ıslak yol tutuş ve keyif veren kullanım anlayışlarıyla üretilen yeni ultra yüksek performanslı yaz lastiği, bu alanda ki rakiplerinin uykularını kaçırabilecek düzeyde başarılı bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Nokian PowerProof

Nokian PowerProof; Finlandiyalı Lastik Üreticisinin Yeni Ultra Yüksek Performanslı Yaz Lastiği! 2
Nokian PowerProof
  • Dual Safety Zone konsepti sayesinde hem ıslak hem kuru zeminde mükemmel direksiyon hakimiyeti sağlıyor. Özellikle ıslak zeminde kızaklama direncini arttıran bu konsept ile sürücüler çok daha güvenli sürüşler gerçekleştirebiliyor.
  • Dynamic Grip Compound anlayışıyla kompleks hamur bileşenlerinden üretilen başarılı lastik yüksek hızlarda güvenilir bir yol tutuş sunduğu gibi çok katmanlı hamur yapısı da yuvarlanma direncini düşürerek lastiğin daha kolay dönmesini ve yakıt tüketiminin de düşmesini sağlıyor.
  • Yeni kanal tasarımı sayesinde kanal duvarlarında bulunan girintiler aracın iç ve dış gürültüsünü azalttığı gibi sürüş konforuna da katkıda bulunuyor. Ayrıca bu tasarım hava direncini azalttığı için lastik yüzeyi daha çabuk soğuyor. Bu da aşınma direncini yükselterek lastiğin ömrüne katkıda bulunuyor.

Yeni Nokian PowerProof, 2020 ADAC testlerinde 225/40 R18 ebadında 16 lastik arasından dokuzuncu olmuştur.

2020 Auto Bild Frenleme testinde 245/45 R18 ebadında 50 lastik arasından ikinci olmayı başararak güvenli bir lastik olduğunu kanıtlamıştır.

2020 Sport Auto tarafından yapılan testlerde ise 245/35 R19 ebadında yüksek performanslı, ultra yüksek performanslı ve pist odaklı 10 lastik modeli arasından üçüncü olabilmiştir.

Yeni Nokian PowerProof lastikleri 17 ile 20 inç jant büyüklüğünde, geniş ebat yelpazesiyle kullanıcıların yüksek performans beklentisine cevap verebilecek nitelikte bir model olduğunu bizlere gösteriyor.