Nokian’ın Başarılı Yaz Lastikleri Wetproof ve Powerproof Şimdi SUV Araçlar İçin Geldi

Nokian'ın Başarılı Yaz Lastikleri Wetproof ve Powerproof Şimdi SUV Araçlar İçin Geldi 1

Premium lastik üreticilerinden Nokian Tyres, ürün gamını genişletmekte kararlı gözüküyor. Başarılı kış lastiklerinin yanına yaz lastikleri de eklemek isteyen Finlandiyalı üretici, binek otomobiller için geliştirdiği Wetproof ve Powerproof modellerini şimdi de SUV araçlar için güncelleyerek piyasaya sürdü.

Küçük ve orta sınıf SUV’lara hitap eden Nokian Wetproof SUV, ıslak zeminde yüksek performans, kısa fren mesafesi ve suda kızaklama direnci gibi kriterler düşünülerek geliştirilmiş, SUV araçlar için dayanıklılığı ve sağlamlığı arttırılmış dengeli bir yaz lastiğidir.

Nokian Powerproof SUV ise güçlü ve yüksek performansa sahip SUV’lar için tasarlanmış bir ultra yüksek performanslı yaz lastiği olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek hızlı sürüşlerde kararlılık, kabiliyetli viraj performansı ve hızlı sürüşlerde üst düzey frenleme mesafesini dayanıklı yanak yapısıyla ve uzun kullanım ömrüyle birleştirerek sürücülere mükemmel bir deneyim yaşatıyor.

Nokian'ın Başarılı Yaz Lastikleri Wetproof ve Powerproof Şimdi SUV Araçlar İçin Geldi 2

Nokian Wetproof SUV

  • Islak ve kuru zeminde mükemmel hakimiyeti birleştiren dengeli bir yapı sunuyor. Dual Zone Safety teknolojisiyle lastiğin omzunun dış tarafı hem ıslak hem kuru zemin performansını hassas bir dengeyle birleştirirken, Wet Safety Zone teknolojisiyle de lastiğin iç kısmında ki gelişmiş yapı suda kızaklama direncini arttırıyor.
  • Responsive Lock konsepti sayesinde lastiğin kanal yapısı oldukça geliştirilen yeni modelde suyun tahliyesi kolaylaştırılarak daha akıcı ve güvenli bir sürüş hissi elde ediliyor. Lastik temas yüzeyindeki kanallar yol üzerinde basınca maruz kaldığında birbirine kenetlenerek ıslak zeminde sürüş dengesini arttırıyor.
  • Nokian Tyres patentli olan, havacılık ve savunma sanayisinde de kullanılan Aramid lif isimli malzemeden üretilen yeni hamur bileşeni lastiğin yanak yapısını kuvvetlendiriyor. Kesilmelere, yırtılmalara ve darbelere karşı daha güçlü hale gelen lastik yanak bölgesi, SUV araçların ağırlığından kaynaklanan basınca son derece yüksek bir direnç gösteriyor.
Nokian'ın Başarılı Yaz Lastikleri Wetproof ve Powerproof Şimdi SUV Araçlar İçin Geldi 3

Nokian Powerproof SUV

  • Wetproof SUV modelinde kullanılan ve ıslak zeminde mükemmel kavrama sağlayan Wet Safety Zone teknolojisine ek olarak, hem ıslak hem kuru zeminde yüksek direksiyon hakimiyeti, kararlı sürüş ve yüksek limitli yol tutuş becerisini birleştiren Power Zone teknolojisi sayesinde her zeminde dengeli sürüş sunuyor.
  • Hamur yapısında kullanılan yeni Dynamic Grip SUV bileşiği, ileri seviye yol tutuşu ve dayanıklılığı SUV araçlar için yeniden optimize ederek sürüş tecrübesini bir adım öteye taşıyor. Geliştirilmiş çok katmanlı sırt yapısı düşük yuvarlanma direnci ve buna bağlı olarak düşük yakıt tüketimi sunuyor.
  • Aramid lif isimli malzemenin yeni Powerproof SUV modelinin kauçuğunda da kullanılmış olması lastiğin yanağını SUV araçların ihtiyaçları doğrultusunda güçlendirerek güvenliği arttırıyor.
  • İlkbaharın ilk zamanlarından, sonbaharın son günlerinde ki mevsim sıcaklıklarına kadar etkili performans gösterebilen yeni ultra yüksek performanslı model, bir yaz lastiğine göre oldukça ideal çalışma sıcaklığı aralığına sahip.
Nokian'ın Başarılı Yaz Lastikleri Wetproof ve Powerproof Şimdi SUV Araçlar İçin Geldi 4

Nokian Wetproof SUV, 16 ve 19 inç aralığında jant çaplarına, 215 – 265 mm aralığında taban genişliğine ve 55-70 mm aralığında yanak yüksekliğine sahip birçok farklı ebatta üretime sahip. AB etiket değerlerinde ise tüm ebatlarda ıslak zeminde A notunu alırken, yakıt tüketiminde değişen ebatlara göre B-E arasında notlar alıyor. Lastik gürültü seviyesi ise yine ebatlara göre 68 – 71 dB arasında değişiyor.

Nokian Powerproof SUV ise 17 ve 21 inç aralığında jant çaplarına, 235 ve 315 mm aralığında taban genişliğine ve 35 – 65 mm aralığında yanak yüksekliğine sahip farklı ebatlarda üretim yapabiliyor. AB etiket değerlerinde de tüm boyutlarda ıslak zeminde A notunu, yakıt tüketiminde ise boyutlara göre B – C arasında değişen notlar alırken, lastik gürültüsünde ise farklı ebatlarda 71 – 73 dB arasında değişen ses seviyesine sahip.