Pirelli P Zero Winter ; Pirelli Ailesinin Yeni Spor Kış Lastiği

Pirelli P Zero Winter ; Pirelli Ailesinin Yeni Spor Kış Lastiği 1

Pirelli’nin amiral gemisi modeli olan P Zero ailesine ilk kez bir yüksek performanslı kış lastiği modeli eklendi. P Zero Winter, sportif sürüş tutkunlarının kış mevsiminin zorlu şartlarında da bu beklentilerinden geri kalmadan güvenli şekilde spor sürüş gerçekleştirebilmeleri amacıyla üretilmeye başlandı.

Yeni Pirelli P Zero Winter, Perfect Fit uygulamasıyla her araca özel üretim anlayışı çerçevesinde Audi, McLaren, Mercedes, Porsche gibi ünlü otomobil üreticileriyle ortak olarak geliştirildi. Yazlık versiyonu olan P Zero ile aynı sürüş hissini sunmak ve zorlu karlı zeminde güvenle ilerleyebilmenin yanında düşük kış sıcaklıklarında yüksek performans bekleyen müşterilerin ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilen yepyeni bir model.

Pirelli P Zero Winter ; Pirelli Ailesinin Yeni Spor Kış Lastiği 2

Pirelli P Zero Winter

  • Yüksek yoğunlukta ve çok sayıda ki ince, uzun oluklara / yarıklara sahip lastiğin iç omuzları karlı zeminde çekiş ve frenlemeyi üst seviyeye çıkarıyor.
  • Lastiğin merkezinde yer alan sert bloklar direksiyon hakimiyetini arttırırken, uzunlamasına bloklar su tahliyesini kolaylaştırıyor.
  • Lastiğin dış omuzunda, viraj içinde ki yanal zorlamalardan doğan hakimiyeti arttırmak için daha düşük lamel ( ince, uzun oluklar ) yoğunluğu ve daha katı bloklar kullanılmış.
  • Konforlu sürüşü arttırmak için PNCS ( Pirelli Noise Cancelling System ) adı verilen gürültü azaltma sistemi sayesinde lastiğin iç duvarına ses emici özelliğe sahip aygıt eklenerek gürültü seviyesi azaltılmış.
Pirelli P Zero Winter ; Pirelli Ailesinin Yeni Spor Kış Lastiği 3

Yeni Pirelli P Zero Winter, 19 ile 22 inç jant değerlerinde yüksek performanslı ve Premium otomobiller için belirli sayıda ebatlarla geliyor. AB etiket değerlerinde ise değişen lastik ebatlarına göre ıslak zeminde A-C, yakıt tüketiminde C-E arasında notlar alıyor. Yuvarlanma gürültüsünde ise yine farklı ebatlara göre 69 – 72 dB arasında değişen değerler alıyor.