Pirelli’den SUV’ler için Dört Mevsim Lastik: Scorpion Verde All Season

Pirelli dört mevsim

Son yıllarda otomobil tercihlerinde pastadan büyük pay sahibi olmaya başlayan şehirli SUV modeller ve onların bir küçükleri olan Crossover’lar hem kullanışlılık hem de yüksek sürüş hissiyatlarıyla çokça tercih edilir oldu. Lastik ebatları da; yerden yüksek ve hafif arazi kabiliyeti olan yeni şehirli SUV lar için de değişmeye başladı. Normal otomobillerde kullanılan ebatlardan daha farklı ebatlarda olan lastikler normal şehirli otomobillere göre farklılık gösterirken lastikleri de tabi ki onlara göre evrimleşti.

Pirelli, son zamanlarda atılımını arttırdığı dört mevsim lastikler; hem çok sıcak iklimlerde hem de çok soğuk iklimlerde yapısını koruyup, görevini yerine getiren lastikler üretmeye başladı.Bu dört mevsim lastikler arasında en çok tercih edilen lastiklerden biri olan Scorpion Verde All Season’da incelememizde olan bir lastik oldu.

Türkiye gibi 4 mevsimi yaşayan ülkelerde sıkça tercih edilmeye başlanan dört mevsimler içinde SUV ve onların bir küçükleri olan Crossover’lar için uygun lastik arayışında en değerlere sahip lastiklerden biri olarak Pirelli Scorpion Verde Allseason özel üretimlerle premium lastik hissiyatını kullanıcısına hissettirmek üzerine oynuyor.

Kuru zeminde her türlü iklim koşulunda iyi sonuçlar alan Scorpion Verde, aynı zamanda sessiz ve konforlu bir lastik olarak göze çarpıyor.Ayrıca lastiğin içinde bulunan kimyasal yapı sayesinde küt cisimlerle açılan delikleri kendi kendine dolduran ve sizi yolda lastik değiştirmek zorunda bırakmayan yapısıyla bir adım öne çıkıyor.Ayrıca uzun kilometreler boyunca performansından ödün vermemesi de tercih edilesi yapıyor.

Scorpion Verde AllSeason’ların beğenmediğimiz tek yanı ise ıslak yollarda, kuru zemindeki başarısını sergilememesi.Virajlarda da yanal desteklerinin kuvvetsizliği ile yanaklarının kolay aşınabilmesi diğer bir dezavantajı oluyor.

Birçok otomobil üreticisinin de fabrikadan otomobillerini 0 km teslim ederken üzerinde verdiği lastiklerden olan Pirelli Scorpion Verde Allseason hem lastik deseni hem de lastik yanaklarında ki akrep deseniyle çok şık görüntüye sahip bir lastik.

Tüm bu özelliklerini sıraladığımız Scorpion Verde AllSeason’ı sizler için değerlendirdik.SUV veya Crossover sahibi kullanıcılar için mutlaka değerlendirmeye almanızı tavsiye ettiğimiz lastik hakkında sorularınızı bu linke tıklayarak bizlere iletebilirsiniz.