Hankook Ventus Prime 3 K125; Premium Segmentin Aranan Modeli

Hankook Ventus Prime 3 K125; Premium Segmentin Aranan Modeli 1

Son birkaç yıldır lastik piyasasında Premium segmente adını yazdırmayı başaran, testlerde ve kullanıcı deneyimlerinde adını daha sık duyuran Hankook markasının en çok aranan yaz lastiği modellerinden biri kuşkusuz Ventus Prime 3 K125 oldu.

Hankook Ventus Prime 3 K125
Hankook Ventus Prime 3 K125

Hankook Ventus Prime 3 K125

Selefi Ventus Prime 2 K115’in yerini alan Hankook Ventus Prime 3 K125, 15 ile 19 inç jant ebadında geniş bir ürün yelpazesine, bulunduğu segmentte ki Premium rakiplerine göre yüz güldüren bütçe dostu fiyata ve bununla birlikte tatmin edici sürüş kalitesine sahip olmasıyla son dönemlerde adından sıkça bahsettiriyor.

Sportif ve konforlu sürüş dengesinde orta noktayı bulabilmeyi hedeflenerek üretilmiş modelde kullanılan 4 su tahliye kanalı, suyun daha kolay akıp gitmesine ve lastiğin soğumasına yardımcı oluyor. Yeni yüksek dağılımlı silika bileşeni, kuru ve ıslak zeminde çekiş gücünü arttırdığı gibi yuvarlanma direncini de optimum düzeye getiriyor. Geniş ve güçlendirilmiş çelik kumaş katmanı, ıslak ve kuru zeminde daha iyi yol tutuş sağlamasının yanında sağlam iskelet yapısıyla da sırt, yanak ve lastik dayanıklılığını arttırıyor. Yenilenen topuk yapısı ve geniş sırt blokları direksiyon hakimiyetini istenen seviyeye getirmeye yardımcı oluyor.

2018 yılında Auto Bild tarafından 15 inç jant ebadında yapılan testlerde birinci oldu. 2019 yılında Auto Bild Allrad SUV testinde 17 inç jant ebadında ikinciliği Continental Premium Contact 6 ile paylaşan başarılı model Ventus Prime 3 K125, yine 2019 yılında Auto Motor und Sport tarafından yapılan SUV yaz lastiği testlerinde 17 inç jant ebadında dördüncülüğü Pirelli Cinturato P7 ile birlikte göğüsledi. 2020 yılında ADAC tarafından yapılan testlerde ise 17 inç jant ebadında iki başarılı rakibiyle birlikte beşincilik koltuğuna oturdu.

Hankook Ventus Prime 3 K125, bulunduğu tüm ebatlarda Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi’ne göre 66 ile 72 dB arasında değişen ses gürültü seviyesiyle birlikte, ıslak zemin frenlemede A ile B değerleri arasında etiket notunu almayı başarmıştır.