Yeni Continental WinterContact TS870 Tanıtıldı!

Yeni Continental WinterContact TS870 Tanıtıldı! 1

Dünyaca ünlü lastik üreticisi Continental, başarılı kış lastiği serisi olan Continental WinterContact ailesinde ki WinterContact TS860‘ın yeni versiyonu TS870’i tanıttı. Bilindiği üzere TS860, uzun bir süre testlerde en başarılı kış lastikleri arasındaki yerini korudu. Tüketicilerin de kaliteli lastik arayışında oldukça önemli bir noktada kendine yer buldu.

Continental WinterContact TS 870

Continental WinterContact TS 870

Yeni Continental WinterContact TS870!

Yeni Continental WinterContact TS870 modelinde yeni bir sırt tasarımı ve bileşimi kullanıldı. Bu sayede zorlu yol koşullarında daha iyi özellikler sunabilen yeni model, buz üzerinde yüzde 5 daha kısa fren mesafesi, kar üzerinde yüzde 5 daha iyi yol tutuş sağlayan bir lastik haline geldi. Ayrıca geliştirilmiş özellikleri sayesinde ıslak ve kuru zeminde ki yol tutuş limitleri de yükseltildi. Bununla birlikte lastiğin kullanım ömrü yüzde 7 oranında arttırılırken, yuvarlanma direncinde de yüzde 4 düşüş sağlamayı başarabildiler.

Buz üzerinde daha güvenli bir fren mesafesi ve tepkisi alabilmek için eski versiyonuna oranla yüzde 10 daha fazla sırt bloğu içeriyor. Bu bloklarda ki kenarlar ve kılcal kanallar ön cam silecekleri gibi sulu karı daha hızlı dağıtarak buzlu yüzeylerde iyi kavrama sağlıyor. Yeni 3 boyutlu iç içe geçmiş kılcal kanallar mümkün olan en iyi açıda karla temas ederek daha iyi kenetlenip ek tutuş sağlıyor.

Sırt deseni, özel bir orta oluk yapısıyla yağmurlu sürüşlerde suyun daha hızlı boşaltılmasına ve suda kızaklamaya karşı daha iyi bir performans sergilemesine yardımcı oluyor. TS860 modelinde de kullanılan, özel reçine karışımlarından elde edilen Cool Chili Bileşiği adında ki yeni geliştirilen sırt bileşiği ıslak zeminde daha iyi kavrama ve fren mesafesi sunuyor.

AB lastik etiketinde yeni WinterContact TS870 yakıt verimliliğinde ‘ C ‘ ve ıslak yol tutuşta ‘ B ‘ etiketine sahipken, 70 dB’lik gürültü seviyesiyle segmentinde oldukça iddialı bir konumda.

Yeni Continental WinterContact TS870 kış lastiği 14 ve 17 inç arasındaki jant çaplarında 19 farklı ebatla 2020 sonbaharında kullanıcıların beğenisine sunulacak.